Hopp til innhold

G TRAVEL INTERNATIONAL AS

Org.nr. 825542582ReisebyråvirksomhetOSLOASStiftet 2020

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

9 mill.Driftsinntekter
1,6 mill.Driftsresultat
1,5 mill.Årsresultat
1,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
14,3 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
0,82×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−1 873 174 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
13,3 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
87,5 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
18,0 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
6,02×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,74×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
53,85×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

0−32 '2021
8,2 mill.4,7 mill.2022
13,2 mill.4,5 mill.2023
9 mill.1,5 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter9 008 43313 246 9898 183 5910
Driftskostnader9 912 24110 779 3614 681 61031 460
Driftsresultat1 620 5495 867 9666 062 913−31 460
Resultat før skatt1 949 4225 813 4996 040 093−31 571
Årsresultat1 520 5494 530 9164 718 581−31 934
Driftsmargin18 %44,3 %74,1 %—
Nettomargin16,9 %34,2 %57,7 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler12 185 53510 193 94210 415 231668 957
Egenkapital1 736 826216 276185 360−33 221
Sum gjeld10 448 7099 977 66510 229 871702 177
Kortsiktig gjeld10 448 7099 977 66510 229 871702 177
Egenkapitalandel14,3 %2,1 %1,8 %−5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMartin Opdahl Müller
StyrelederOle Ronny Svensson
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Ole Ronny Svenssonstyreleder
  • Martin Opdahl Müller
  • Betsabe Mousavi

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Reisebyråvirksomhet i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by52,3 %

    Median av 59 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler48,4 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 25,0 % og 79,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone38,3 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 37,4 % og 51,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,5 %

    Median av 50 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,2 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,7 % og 5,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone5,4 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −29,7 % og 13,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,38×

    Median av 50 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler1,69×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,84× og 3,72×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,07×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,92× og 1,18×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,3 %

    Median av 67 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    192 av 243 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,6 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,6 % og 14,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone6,4 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 97 % av de 74 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −23,7 % og 16,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data