Hopp til innhold

FZ SPORTS AS

Org.nr. 913240243Detaljhandel med sportsvarerOSLOASStiftet 2014

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

194 'Driftsinntekter
−107 'Driftsresultat
−83 'Årsresultat
184 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
60,7 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
2,33×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
158 648 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−35,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−45,4 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−55,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,65×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,64×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler

Utvikling

002022
653 '77 '2023
436 '61 '2024
194 '−83 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter193 685435 715653 2580
Driftskostnader300 595376 934561 2160
Driftsresultat−106 91058 78192 0420
Resultat før skatt−108 61660 68776 8430
Årsresultat−83 46960 68776 8450
Driftsmargin−55,2 %13,5 %14,1 %—
Nettomargin−43,1 %13,9 %11,8 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler302 936396 140269 8760
Egenkapital183 795267 265206 5780
Sum gjeld119 141128 87563 2980
Kortsiktig gjeld119 141128 87563 2980
Egenkapitalandel60,7 %67,5 %76,5 %—
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederTerje Pedersen
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med sportsvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by54,9 %

    Median av 106 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    882 av 1 213 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler82,4 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone61,8 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 23,6 % og 90,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,6 %

    Median av 103 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    882 av 1 213 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−6,5 %

    Median av 32 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone10,5 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −1,6 % og 37,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,76×

    Median av 103 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    882 av 1 213 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,99×

    Median av 32 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,38×

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,34× og 0,56×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−1,1 %

    Median av 140 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    882 av 1 213 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−29,6 %

    Median av 54 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone6,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 98 % av de 149 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 14,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data