Hopp til innhold

FUGLEKONGEN FAMILIEBARNEHAGE AS

Org.nr. 930618047Førskoleundervisning og drift av barnehagerOSLOASStiftet 2022

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,2 mill.Driftsinntekter
−115 'Driftsresultat
−90 'Årsresultat
30 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
6,2 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−23,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−299,8 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−5,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
15,16×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
4,45×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

0—2022
2 mill.—2023
2,1 mill.24 '2024
2,2 mill.−90 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter2 156 9382 051 4311 965 7050
Driftskostnader2 272 1572 022 1532 115 7070
Driftsresultat−115 21929 278−150 0020
Resultat før skatt−115 30430 842−149 8840
Årsresultat−89 93824 057——
Driftsmargin−5,3 %1,4 %−7,6 %—
Nettomargin−4,2 %1,2 %——

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler484 793553 924402 6420
Egenkapital30 00030 00030 0000
Sum gjeld454 792523 924372 6420
Kortsiktig gjeld272 575224 609208 4750
Egenkapitalandel6,2 %5,4 %7,5 %—
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederCecilie Helena Lahn Røhnebæk
Styret1 medlemmer0 menn, 1 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Førskoleundervisning og drift av barnehager i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by37,1 %

    Median av 171 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler42,1 %

    Median av 54 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone31,3 %

    Median av 76 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 201 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler7,7 %

    Median av 75 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,1 %

    Median av 106 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by3,20×

    Median av 201 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler4,94×

    Median av 75 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,64×

    Median av 106 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by5,7 %

    Median av 212 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 447 av 1 708 lest — 85 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler28,0 %

    Median av 80 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone15,0 %

    Median av 106 selskaper · vi har lest 99 % av de 334 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data