Hopp til innhold

FRESH HANDMADE COSMETICS AS

Org.nr. 930622168Detaljhandel med kosmetikk og toalettartiklerOSLOASStiftet 202215 ansatte

Årsregnskap 2023–2024, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

10,4 mill.Driftsinntekter
1,1 mill.Driftsresultat
716 'Årsresultat
−323 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
49,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
10,6 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,66×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−323 132 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

5,8 mill.−1,1 mill.2023
10,4 mill.716 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20242023
Driftsinntekter10 404 5685 830 451
Driftskostnader9 297 7326 708 305
Driftsresultat1 106 836−877 854
Resultat før skatt715 962−1 063 524
Årsresultat715 962−1 063 524
Driftsmargin10,6 %−15,1 %
Nettomargin6,9 %−18,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20242023
Sum eiendeler2 234 1642 652 671
Egenkapital−323 132−1 039 094
Sum gjeld2 557 2963 691 765
Kortsiktig gjeld2 557 2963 691 765
Egenkapitalandel−14,5 %−39,2 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

StyrelederKarl Joseph Bygrave
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Karl Joseph Bygravestyreleder
  • John Mikael Ramberg

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Detaljhandel med kosmetikk og toalettartikler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by45,2 %

    Median av 100 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    452 av 574 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler41,3 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 37,8 % og 61,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone28,6 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 17,4 % og 42,5 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 024 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,6 %

    Median av 87 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    452 av 574 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,9 %

    Median av 25 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 13,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−1,5 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,6 % og 1,5 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 024 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,07×

    Median av 86 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    452 av 574 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,00×

    Median av 25 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,26× og 2,93×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,91×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 3,82× og 8,34×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 024 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,2 %

    Median av 136 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    452 av 574 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,0 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,8 % og 29,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone−10,6 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 98 % av de 144 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −77,2 % og 7,8 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 024 av 17 854 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data