Hopp til innhold

FORTRESS REKLAMEBYRÅ AS

Org.nr. 976378997ReklamebyråvirksomhetOSLOASStiftet 19968 ansatte

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

8,9 mill.Driftsinntekter
−487 'Driftsresultat
Årsresultat
Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,80×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−535 777 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−21,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−5,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
4,02×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−5,76×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

14,6 mill.2021
13,5 mill.2022
9,9 mill.2023
8,9 mill.2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter8 937 2549 949 43413 459 27214 606 245
Driftskostnader9 424 16911 655 29012 922 46614 184 240
Driftsresultat−486 914−1 705 856536 806422 005
Resultat før skatt−554 815−1 712 924551 415438 549
Årsresultat
Driftsmargin−5,4 %−17,1 %4 %2,9 %
Nettomargin

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler2 220 9362 865 6734 200 3975 564 684
Egenkapital
Sum gjeld2 675 8132 765 7352 338 9594 129 064
Kortsiktig gjeld2 675 8132 765 7352 338 9594 129 064
Egenkapitalandel
Balansen går opp

Ledelse og styre

Daglig lederTom Snilsberg
StyrelederJeppe Vegard Svendsen
Styret3 medlemmer3 menn, 0 kvinner
  • Jeppe Vegard Svendsenstyreleder
  • Tom Snilsberg
  • Jan-Petter Dahle

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by55,7 %

    Median av 618 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 332 av 2 802 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler54,8 %

    Median av 202 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone27,6 %

    Median av 142 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 888 av 24 816 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,3 %

    Median av 593 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 332 av 2 802 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler7,1 %

    Median av 202 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %

    Median av 203 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 888 av 24 816 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,12×

    Median av 590 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 332 av 2 802 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,98×

    Median av 202 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,50×

    Median av 203 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 888 av 24 816 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 779 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 332 av 2 802 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler7,1 %

    Median av 233 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,5 %

    Median av 203 selskaper · vi har lest 97 % av de 831 som står i registeret

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 888 av 24 816 lest24 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 0 av 0 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data