FORENEDE SERVICE PARTNERE AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 20 365 475 | 22 662 149 | 20 066 063 | 18 509 565 |
| Driftskostnader | 15 544 | 15 948 311 | 14 314 005 | 13 553 537 |
| Driftsresultat | 4 821 457 | 6 713 839 | 5 752 057 | 4 956 027 |
| Resultat før skatt | 5 160 430 | 7 090 400 | 5 975 577 | 5 015 546 |
| Årsresultat | 4 002 066 | 5 524 622 | 4 662 320 | 3 903 624 |
| Driftsmargin | 23,7 % | 29,6 % | 28,7 % | 26,8 % |
| Nettomargin | 19,7 % | 24,4 % | 23,2 % | 21,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 11 109 488 | 13 708 685 | 11 540 063 | 9 375 620 |
| Egenkapital | 5 956 548 | 4 954 482 | 5 429 860 | 5 267 540 |
| Sum gjeld | 5 152 940 | 8 754 203 | 6 110 203 | 4 108 080 |
| Kortsiktig gjeld | 5 152 940 | 8 754 203 | 6 110 203 | 4 108 080 |
| Egenkapitalandel | 53,6 % | 36,1 % | 47,1 % | 56,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Pål Christian Kjærstadstyreleder
- Fredrik Kjærstad
- Øivind Kjærstad
- Sondre Marthinsen Kjærstad
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Engroshandel med drivstoff, brensel og beslektede produkter i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by31,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
199 av 277 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler19,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone40,6 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by2,4 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
199 av 277 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,8 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone4,1 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by2,41×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
199 av 277 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler2,23×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone2,26×
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by5,2 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
199 av 277 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler6,5 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone8,1 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.