FMS Ejendomme ApS
Årsregnskap 2015–2025, lest fra 10 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | 50 313 | — | 129 044 | 180 916 | 333 975 | 0 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −15 454 | 7 213 | −62 678 | — | — | −9 861 | 19 079 | 77 432 | 113 976 | — | — |
| Resultat før skatt | −4 454 | 18 215 | −51 678 | 6 944 | 6 069 | 539 | 30 079 | 72 473 | 113 976 | 245 218 | 0 |
| Årsresultat | −3 540 | 13 946 | −40 630 | 4 911 | −4 615 | 109 | 23 037 | 54 923 | 88 431 | 191 270 | 0 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | 60 % | 63 % | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | 42,6 % | 48,9 % | 57,3 % | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 288 919 | 293 134 | 282 410 | 319 978 | 311 594 | 312 150 | 315 018 | 324 889 | 414 202 | 303 688 | 50 000 |
| Egenkapital | 276 352 | 279 892 | 265 946 | 306 576 | 301 665 | 306 281 | 306 171 | 282 623 | 329 701 | 241 270 | 50 000 |
| Sum gjeld | 12 567 | 13 242 | 16 464 | 13 402 | 9 929 | 5 869 | 8 847 | 42 267 | 84 501 | 62 418 | 0 |
| Kortsiktig gjeld | 12 567 | 13 242 | 16 464 | 13 402 | 9 929 | 5 869 | 8 847 | 42 267 | 58 956 | 62 418 | 0 |
| Egenkapitalandel | 95,7 % | 95,5 % | 94,2 % | 95,8 % | 96,8 % | 98,1 % | 97,2 % | 87 % | 79,6 % | 79,4 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 11 av 11 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.