FJØSSYSTEMER VEST AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 239 719 308 | 170 676 096 | 117 421 764 | 117 978 825 |
| Driftskostnader | 210 660 295 | 152 063 294 | 102 393 839 | 102 983 255 |
| Driftsresultat | 29 059 013 | 18 612 802 | 15 027 925 | 14 995 570 |
| Resultat før skatt | 34 625 757 | 21 227 366 | 16 280 495 | 15 875 607 |
| Årsresultat | 27 877 008 | 16 907 111 | 12 823 584 | 12 479 032 |
| Driftsmargin | 12,1 % | 10,9 % | 12,8 % | 12,7 % |
| Nettomargin | 11,6 % | 9,9 % | 10,9 % | 10,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 95 703 940 | 75 881 602 | 52 306 224 | 44 000 196 |
| Egenkapital | 32 696 009 | 25 819 001 | 19 911 890 | 17 088 306 |
| Sum gjeld | 63 007 931 | 50 062 601 | 32 394 334 | 26 911 890 |
| Kortsiktig gjeld | 63 007 931 | 50 062 601 | 32 394 334 | 26 911 890 |
| Egenkapitalandel | 34,2 % | 34 % | 38,1 % | 38,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Reparasjon og vedlikehold av maskiner i VARHAUG · Alle bransjer i VARHAUG
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 17 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
733 av 1 261 lest — 58 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 791 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 17 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
733 av 1 261 lest — 58 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 791 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 17 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
733 av 1 261 lest — 58 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 791 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 17 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
733 av 1 261 lest — 58 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte20-49 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
8 791 av 11 748 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.