FISKUM MAT AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 16 004 529 | 15 641 544 | 15 448 560 | 15 490 864 |
| Driftskostnader | 15 659 122 | 15 601 649 | 15 152 108 | 15 486 810 |
| Driftsresultat | 345 407 | 39 895 | 296 452 | 4 055 |
| Resultat før skatt | 312 659 | −23 024 | 193 979 | −80 341 |
| Årsresultat | 312 659 | −23 024 | 193 979 | −80 341 |
| Driftsmargin | 2,2 % | 0,3 % | 1,9 % | 0 % |
| Nettomargin | 2 % | −0,1 % | 1,3 % | −0,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 3 353 399 | 3 236 650 | 3 522 085 | 3 369 999 |
| Egenkapital | 1 195 251 | 882 592 | 905 616 | 711 637 |
| Sum gjeld | 2 158 148 | 2 354 058 | 2 616 469 | 2 658 361 |
| Kortsiktig gjeld | 890 815 | 928 364 | 1 048 126 | 961 265 |
| Egenkapitalandel | 35,6 % | 27,3 % | 25,7 % | 21,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Detaljhandel med bredt vareutvalg med hovedvekt på nærings- og nytelsesmidler i Øvre Eiker · Alle bransjer i Øvre Eiker
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 305 av 3 400 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 305 av 3 400 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 305 av 3 400 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 305 av 3 400 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
10 av 11 lest — 91 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 754 av 24 827 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.