Hopp til innhold

FIRST INVEST AS

Org.nr. 923832971Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerOSLOASStiftet 2019

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

0Driftsinntekter
−5 'Driftsresultat
493 'Årsresultat
1,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
99,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
3,04×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
4 462 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−0,4 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
37,2 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Gjeldsgrad
0,00×
lav
Gjeld delt på egenkapital

Utvikling

194 '2022
368 '2023
0362 '2024
0493 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter00
Driftskostnader4 8954 6264 4821 365
Driftsresultat−4 895−4 626−4 482−1 365
Resultat før skatt495 040362 993316 432248 598
Årsresultat492 818361 585368 347193 907
Driftsmargin
Nettomargin

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 325 5451 321 9431 348 7031 430 291
Egenkapital1 323 3611 320 5431 098 050729 703
Sum gjeld2 1841 400250 653700 588
Kortsiktig gjeld2 1841 40012 56166 878
Egenkapitalandel99,8 %99,9 %81,4 %51 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederSverre Sveum Moen
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by64,9 %

    Median av 2010 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler60,6 %

    Median av 725 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 1507 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,3 %

    Median av 613 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,46×

    Median av 1503 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,33×

    Median av 613 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 2316 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,9 %

    Median av 794 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake

    Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.

  • Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    94 817 av 254 516 lest37 %. Medianen vises ved 95 %.

    Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data