FINK-JAKOBSEN INVEST HOLDING ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −408 873 | −180 741 | −9 578 | −26 000 | −3 909 | −10 574 | −47 874 | −2 500 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 205 |
| Resultat før skatt | 81 677 822 | 5 875 788 | 2 015 105 | 5 058 054 | 3 624 135 | 1 672 225 | 382 765 | 96 176 | 31 614 | −58 369 | 51 014 | −55 391 | 4 438 |
| Årsresultat | 80 411 392 | 5 875 788 | 2 015 105 | 5 058 054 | 3 624 135 | 1 661 143 | 393 297 | 96 726 | 31 614 | −58 369 | 51 014 | −55 391 | 4 438 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 90 389 917 | 9 565 093 | 4 637 011 | 7 117 530 | 5 309 476 | 2 033 911 | 469 428 | 154 529 | 65 745 | 9 131 | 76 195 | 31 742 | 86 057 |
| Egenkapital | 88 880 884 | 8 469 494 | 4 628 705 | 7 113 600 | 3 655 546 | 2 031 411 | 435 268 | 149 971 | 53 245 | 21 631 | 76 195 | 31 742 | 86 057 |
| Sum gjeld | 1 509 033 | 1 095 599 | 8 306 | 3 930 | 1 653 930 | 2 500 | 34 160 | 4 558 | 12 500 | −12 500 | 0 | — | — |
| Kortsiktig gjeld | 1 509 033 | 1 095 599 | 8 306 | 3 930 | 1 653 930 | 2 500 | 34 160 | 4 558 | 12 500 | −12 500 | 0 | — | — |
| Egenkapitalandel | 98,3 % | 88,5 % | 99,8 % | 99,9 % | 68,8 % | 99,9 % | 92,7 % | 97,1 % | 81 % | 236,9 % | 100 % | 100 % | 100 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.