FINANSIERINGSSELSKABET AF 31. AUGUST 2005 ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 520 | −9 570 | −10 198 | −251 375 | 0 | −8 500 | −8 000 | −8 000 | −8 000 | −7 735 | −7 735 | — | 0 | −1 000 |
| Resultat før skatt | 2 861 | 9 298 | 12 076 | −201 384 | 172 068 | 83 489 | 72 328 | 162 100 | 98 599 | −44 083 | 54 456 | −38 663 | 72 994 | 23 844 |
| Årsresultat | 2 861 | 9 298 | 12 076 | −201 384 | 172 068 | 83 489 | 72 328 | 162 100 | 98 599 | −60 882 | 8 139 | 38 663 | 72 994 | 23 844 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 567 461 | 548 694 | 558 596 | 530 067 | 731 451 | 859 383 | 440 676 | 360 348 | 190 248 | 83 649 | 119 995 | 57 804 | 97 838 | 24 844 |
| Egenkapital | 409 159 | 403 227 | 393 929 | 449 206 | 597 755 | 414 327 | 330 838 | 258 510 | 96 410 | −2 189 | 58 693 | 50 554 | 90 588 | 17 594 |
| Sum gjeld | 158 302 | 145 467 | 164 667 | 80 861 | 133 696 | 445 056 | 109 838 | 101 838 | 93 838 | 85 838 | 61 302 | 7 250 | 7 250 | 7 250 |
| Kortsiktig gjeld | 158 302 | 145 467 | 164 667 | 80 861 | 133 696 | 445 056 | 109 838 | 101 838 | 93 838 | 85 838 | 61 302 | 7 250 | 7 250 | 7 250 |
| Egenkapitalandel | 72,1 % | 73,5 % | 70,5 % | 84,7 % | 81,7 % | 48,2 % | 75,1 % | 71,7 % | 50,7 % | −2,6 % | 48,9 % | 87,5 % | 92,6 % | 70,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.