Hopp til innhold

EVA & JOAR AS

Org.nr. 912772152Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteraturOSLOASStiftet 2013

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

388 'Driftsinntekter
161 'Driftsresultat
184 'Årsresultat
1,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
77,0 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
4,35×
meget god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
1 286 531 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
9,7 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
14,3 %
god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
41,6 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,30×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,23×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
73,94×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

579 '415 '2022
241 '−64 '2023
768 '441 '2024
388 '184 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter388 180768 477241 483579 284
Driftskostnader226 841265 607208 363142 576
Driftsresultat161 339502 87033 120436 708
Resultat før skatt236 101564 29881 821513 855
Årsresultat183 679440 535−63 614414 640
Driftsmargin41,6 %65,4 %13,7 %75,4 %
Nettomargin47,3 %57,3 %−26,3 %71,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 670 5991 797 5831 360 9691 833 722
Egenkapital1 286 5321 424 8511 182 3161 623 702
Sum gjeld384 068372 732178 653210 020
Kortsiktig gjeld384 068372 732178 653210 020
Egenkapitalandel77 %79,3 %86,9 %88,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederJoar Hoel Larsen
StyrelederEva Margareth Bratholm
Styret3 medlemmer2 menn, 1 kvinner
  • Eva Margareth Bratholmstyreleder
  • Erik Håkon Dyrkoren
  • Joar Hoel Larsen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by67,2 %

    Median av 138 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler67,2 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone89,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 63,3 % og 95,2 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,5 %

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler11,5 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−14,0 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −361,8 % og 47,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,38×

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,89×

    Median av 41 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,03× og 0,16×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,2 %

    Median av 170 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,5 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−1,0 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,7 % og 5,6 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

EVA & JOAR AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund