ENVISION-IT AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−192 742 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 6 365 170 | 2 005 671 | 2 710 773 | 152 439 |
| Driftskostnader | 5 224 818 | 2 669 029 | 3 458 176 | 535 674 |
| Driftsresultat | 1 140 352 | −663 358 | −747 403 | −383 235 |
| Resultat før skatt | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 |
| Årsresultat | 1 080 421 | −742 867 | −769 439 | −384 294 |
| Driftsmargin | 17,9 % | −33,1 % | −27,6 % | −251,4 % |
| Nettomargin | 17 % | −37 % | −28,4 % | −252,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 893 923 | 560 156 | 590 483 | 602 325 |
| Egenkapital | −192 742 | −1 273 163 | −530 296 | 239 143 |
| Sum gjeld | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 |
| Kortsiktig gjeld | 1 086 665 | 1 833 319 | 1 120 779 | 363 182 |
| Egenkapitalandel | −21,6 % | −227,3 % | −89,8 % | 39,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Joakim Bakke-Nielsenstyreleder
- Endre Bjelle-Helleland
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.