Hopp til innhold

ENSJØ TANNKLINIKK AS

Org.nr. 926000934TannlegetjenesterOSLOASStiftet 202013 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

11,7 mill.Driftsinntekter
1 mill.Driftsresultat
688 'Årsresultat
227 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
7,1 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
32,7 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
303,2 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
8,9 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
13,05×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,67×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

4,8 mill.−159 '2022
8,8 mill.781 '2023
10,9 mill.945 '2024
11,7 mill.688 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter11 696 81410 893 5788 753 2874 845 407
Driftskostnader10 653 5389 534 5277 610 0444 938 640
Driftsresultat1 043 2771 359 0501 143 243−93 233
Resultat før skatt882 5041 211 4921 000 997−203 557
Årsresultat688 493944 964780 778−158 774
Driftsmargin8,9 %12,5 %13,1 %−1,9 %
Nettomargin5,9 %8,7 %8,9 %−3,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler3 189 7743 341 8713 686 8782 598 000
Egenkapital227 076225 535203 719116 628
Sum gjeld2 962 6983 116 3363 483 1592 481 372
Kortsiktig gjeld1 299 4211 528 5401 206 281564 160
Egenkapitalandel7,1 %6,7 %5,5 %4,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederSara Jalili
StyrelederBernt Atle Enger
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Tannlegetjenester i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by57,3 %

    Median av 328 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler52,8 %

    Median av 190 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone31,5 %

    Median av 67 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by11,2 %

    Median av 295 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,5 %

    Median av 179 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,1 %

    Median av 94 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,86×

    Median av 294 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,82×

    Median av 178 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,24×

    Median av 94 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by6,8 %

    Median av 383 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 810 av 2 184 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler15,4 %

    Median av 215 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone14,3 %

    Median av 94 selskaper · vi har lest 101 % av de 390 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data