Hopp til innhold

ELIR AS

Org.nr. 915163793Maler- og glassarbeidOSLOASStiftet 2015

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

1,7 mill.Driftsinntekter
94 'Driftsresultat
95 'Årsresultat
210 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
38,2 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Likviditetsgrad
1,47×
stram
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
158 655 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
17,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
45,1 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
5,5 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,61×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
3,12×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler

Utvikling

2 mill.19 '2022
3,2 mill.180 '2023
1,7 mill.−223 '2024
1,7 mill.95 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter1 711 1831 656 6453 169 6811 960 390
Driftskostnader1 617 3811 886 2212 958 4721 932 761
Driftsresultat93 802−229 576211 20827 630
Resultat før skatt94 673−222 966211 29424 921
Årsresultat94 673−222 966179 82618 996
Driftsmargin5,5 %−13,9 %6,7 %1,4 %
Nettomargin5,5 %−13,5 %5,7 %1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler548 412264 616937 111421 817
Egenkapital209 757115 085438 051258 225
Sum gjeld338 655149 532499 060163 592
Kortsiktig gjeld338 655149 532499 060148 575
Egenkapitalandel38,2 %43,5 %46,7 %61,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederMaricel Angheluta
Styret1 medlemmer0 menn, 1 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Maler- og glassarbeid i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by46,7 %

    Median av 191 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 576 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler48,8 %

    Median av 92 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone24,2 %

    Median av 65 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,3 %

    Median av 208 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 576 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,8 %

    Median av 111 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,5 %

    Median av 96 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,82×

    Median av 208 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 576 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,01×

    Median av 111 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,39×

    Median av 96 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 239 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    1 249 av 1 576 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−0,4 %

    Median av 129 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone2,1 %

    Median av 96 selskaper · vi har lest 104 % av de 235 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data