Hopp til innhold

DPCOM AS

Org.nr. 983594328Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyrOSLOASStiftet 2001

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

180 'Driftsinntekter
−234 'Driftsresultat
−649 'Årsresultat
−14,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Totalkapitalrentabilitet
−184,6 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−129,7 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
1,42×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Egenkapitalen er negativ (−14 519 771 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

180 '−609 '2022
180 '−391 '2023
180 '−431 '2024
180 '−649 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter180 000180 000180 000180 000
Driftskostnader413 53332 46027 097289 273
Driftsresultat−233 533147 540152 903−109 273
Resultat før skatt−648 934−430 703−390 833609 446
Årsresultat−648 934−430 703−390 833−609 446
Driftsmargin−129,7 %82 %84,9 %−60,7 %
Nettomargin−360,5 %−239,3 %−217,1 %−338,6 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler126 5402 70180 92223 128
Egenkapital−14 519 771−13 870 837−13 440 134−13 049 301
Sum gjeld14 646 31113 873 53813 521 05613 072 429
Kortsiktig gjeld44 13635 65352 54746 038
Egenkapitalandel−11 474,5 %−513 544,5 %−16 608,8 %−56 422,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBeate Eide
StyrelederGeir Bredo Larsen
Styret3 medlemmer
  • Geir Bredo Larsenstyreleder
  • Beate Eide
  • Per Kristian Eide

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Produksjon av medisinske og tanntekniske instrumenter og utstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by42,4 %

    Median av 35 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler21,8 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 11,7 % og 91,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone70,4 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 40,1 % og 78,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,4 %

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −15,6 % og 13,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−5,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −69,6 % og −1,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone16,9 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,4 % og 17,3 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,32×

    Median av 26 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,87× og 2,95×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler4,68×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,53× og 9,67×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone0,98×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,83× og 1,02×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−0,8 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    182 av 204 lest — 89 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−4,3 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −240,4 % og −0,2 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone16,5 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 98 % av de 42 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,5 % og 25,9 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data