Hopp til innhold

DOTT AS

Org.nr. 926593064Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyrOSLOASStiftet 2021

Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2024

926 'Driftsinntekter
21 'Driftsresultat
−16 'Årsresultat
140 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2024

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
44,6 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
6,6 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−11,4 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
2,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,24×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
2,96×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

4,7 mill.452021
5,4 mill.68 '2022
944 '12 '2023
926 '−16 '2024

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2024202320222021
Driftsinntekter926 066943 8535 367 0264 693 992
Driftskostnader905 420899 8425 249 8524 635 652
Driftsresultat20 64644 012117 17358 339
Resultat før skatt18 78119 14290 98258 408
Årsresultat−15 86512 07367 84745
Driftsmargin2,2 %4,7 %2,2 %1,2 %
Nettomargin−1,7 %1,3 %1,3 %0 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2024202320222021
Sum eiendeler312 9592 779 6912 237 4581 295 710
Egenkapital139 614155 479143 40675 558
Sum gjeld173 3462 624 2122 094 0521 220 152
Kortsiktig gjeld173 3462 624 2122 094 0521 220 152
Egenkapitalandel44,6 %5,6 %6,4 %5,8 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederMaxim Gaston Hubert Romain
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Maxim Gaston Hubert Romainstyreleder
  • Henri Thomas George Moissinac-Massenat

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utleie og leasing av sports- og fritidsutstyr i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by55,6 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,7 % og 90,2 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler56,4 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 33,4 % og 94,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by−7,0 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −188,2 % og 12,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−7,0 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −199,3 % og 13,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,71×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,26× og 1,75×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,62×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,32× og 3,62×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−12,3 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler−22,7 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 97 % av de 34 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −50,0 % og −1,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    163 av 261 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2024Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2022Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

DOTT AS — regnskapstall 2021–2024 — Unrealfund