Hopp til innhold

DIBEC AS

Org.nr. 995682923Godstransport på veiLYNGDALASStiftet 2010

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

3,1 mill.Driftsinntekter
−121 'Driftsresultat
−173 'Årsresultat
2,2 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
41,5 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−2,3 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
−7,8 %
negativ
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−3,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,41×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,58×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

4,3 mill.405 '2022
3,8 mill.2952023
3,3 mill.−98 '2024
3,1 mill.−173 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter3 096 3013 341 1983 774 4044 319 111
Driftskostnader3 217 2703 355 4053 277 4973 637 894
Driftsresultat−120 970−14 207496 906681 216
Resultat før skatt−239 275−143 593357 759525 559
Årsresultat−172 633−97 698295405 019
Driftsmargin−3,9 %−0,4 %13,2 %15,8 %
Nettomargin−5,6 %−2,9 %0 %9,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler5 307 8715 532 6345 812 0255 799 977
Egenkapital2 200 9762 373 6092 471 3072 176 048
Sum gjeld3 106 8943 159 0253 340 7183 623 929
Kortsiktig gjeld763 579663 706693 395824 602
Egenkapitalandel41,5 %42,9 %42,5 %37,5 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederDijana Bogeljic
Styret2 medlemmer
  • Dijana Bogeljicstyreleder
  • Berislav Filipovic

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Godstransport på vei i Lyngdal · Alle bransjer i Lyngdal

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by41,8 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 24,8 % og 73,8 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 505 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler69,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 38,9 % og 88,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone69,3 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,7 % og 76,3 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,8 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,0 % og 22,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 505 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler3,7 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,1 % og 14,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone3,8 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,4 % og 15,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,90×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,54× og 3,34×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 505 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,85×

    Median av 6 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,47× og 3,53×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone0,71×

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,54× og 0,73×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,0 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,5 % og 18,6 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 795 av 4 505 lest — 62 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,4 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,1 % og 16,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,25-0,75 kr per krone1,4 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 100 % av de 14 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,3 % og 10,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data