Hopp til innhold

DECENS AS

Org.nr. 991659986Konsulentvirksomhet tilknyttet informasjonsteknologi og forvaltning og drift av it-systemerOSLOASStiftet 200710 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

18,1 mill.Driftsinntekter
2,4 mill.Driftsresultat
1,9 mill.Årsresultat
Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
1,50×
god
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
1 903 984 kr
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
41,5 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
13,3 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
3,12×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
247,02×
god
Driftsresultat delt på rentekostnad

Utvikling

21,5 mill.2,4 mill.2022
17,9 mill.147 '2023
17,4 mill.763 '2024
18,1 mill.1,9 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter18 147 69817 448 19417 852 61321 469 675
Driftskostnader15 731 39716 534 47617 764 98018 445 826
Driftsresultat2 416 301913 71987 6333 023 849
Resultat før skatt2 461 899989 474190 3513 063 769
Årsresultat1 912 974763 381146 9192 379 294
Driftsmargin13,3 %5,2 %0,5 %14,1 %
Nettomargin10,5 %4,4 %0,8 %11,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler5 821 2746 114 4026 670 04311 224 707
Egenkapital
Sum gjeld3 791 4004 234 1314 029 8188 731 401
Kortsiktig gjeld3 791 4004 234 1314 029 8188 731 401
Egenkapitalandel
Balansen går opp

Ledelse og styre

Daglig lederMorten Veaas
StyrelederRolf Tuhus
Styret4 medlemmer4 menn, 0 kvinner
  • Rolf Tuhusstyreleder
  • Trond Enoksen
  • Morten Veaas
  • Pål Flobak

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by64,9 %

    Median av 2010 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler60,9 %

    Median av 725 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone28,8 %

    Median av 201 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by7,7 %

    Median av 1506 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,2 %

    Median av 612 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,7 %

    Median av 285 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,46×

    Median av 1502 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,33×

    Median av 612 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,15×

    Median av 285 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 2316 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    5 871 av 7 109 lest83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,8 %

    Median av 794 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone8,0 %

    Median av 285 selskaper · vi har lest 96 % av de 2 475 som står i registeret

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    4 128 av 18 121 lest23 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 0 av 0 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data