Hopp til innhold

CREATE IT AS

Org.nr. 831719532Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarerOSLOASStiftet 2023

Årsregnskap 2023–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

2,6 mill.Driftsinntekter
−1 mill.Driftsresultat
−1,2 mill.Årsresultat
−2,4 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,50×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−2 404 332 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
−42,8 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−39,2 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
1,09×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−5,23×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−2 404 331 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

——2023
3,6 mill.−1,1 mill.2024
2,6 mill.−1,2 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK202520242023
Driftsinntekter2 614 7663 554 855—
Driftskostnader3 639 2104 460 088—
Driftsresultat−1 024 444−905 234—
Resultat før skatt−1 216 940−1 071 725—
Årsresultat−1 216 940−1 071 725—
Driftsmargin−39,2 %−25,5 %—
Nettomargin−46,5 %−30,1 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK202520242023
Sum eiendeler2 393 7922 788 5191 978 801
Egenkapital−2 404 331−1 187 391−115 667
Sum gjeld4 798 1243 975 9112 094 467
Kortsiktig gjeld4 798 1243 975 911—
Egenkapitalandel−100,4 %−42,6 %−5,8 %
Balansen går oppJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederEveline Elise Stulen Karlsen
Styret2 medlemmer1 menn, 1 kvinner
  • Eveline Elise Stulen Karlsenstyreleder
  • Jim Solbakken

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Agenturhandel med tekstiler, klær, pelsskinn, skotøy og lærvarer i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by64,5 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler61,3 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone58,8 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 38,1 % og 72,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by6,7 %

    Median av 64 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler15,9 %

    Median av 29 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,9 % og 30,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone24,7 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −9,6 % og 30,7 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,36×

    Median av 64 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,30×

    Median av 29 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,99× og 2,03×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,15×

    Median av 19 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,03× og 1,29×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,5 %

    Median av 79 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    176 av 226 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler8,4 %

    Median av 34 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone27,0 %

    Median av 19 selskaper · vi har lest 100 % av de 80 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,7 % og 40,1 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 213 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 3 av 3 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data