COMPENSO EIENDOM AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 493 578 | 5 002 758 | 4 420 274 | 5 175 282 |
| Driftskostnader | 3 505 385 | 3 051 786 | 4 661 975 | 3 331 356 |
| Driftsresultat | 1 988 193 | 1 950 972 | −241 701 | 1 843 926 |
| Resultat før skatt | 874 822 | 698 972 | −1 417 330 | 1 087 569 |
| Årsresultat | 682 361 | 546 368 | −1 105 474 | 848 303 |
| Driftsmargin | 36,2 % | 39 % | −5,5 % | 35,6 % |
| Nettomargin | 12,4 % | 10,9 % | −25 % | 16,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 31 652 030 | 32 505 289 | 33 088 738 | 30 994 326 |
| Egenkapital | 10 052 729 | 11 529 898 | 11 575 061 | 11 550 663 |
| Sum gjeld | 21 599 301 | 20 975 391 | 21 513 676 | 19 443 663 |
| Kortsiktig gjeld | 3 314 192 | 1 527 402 | 912 349 | 690 679 |
| Egenkapitalandel | 31,8 % | 35,5 % | 35 % | 37,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Ketil Stene Jansenstyreleder
- Henrik Raaden Slettum
- John Kåre Engesvoll
- Espen Ødegård
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Utleie av egen eller leid fast eiendom i Røros · Alle bransjer i Røros
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by74,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
48 194 av 63 838 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler77,2 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone67,8 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by40,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
48 194 av 63 838 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler53,4 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone41,6 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,13×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
48 194 av 63 838 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,13×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,12×
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,6 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
48 194 av 63 838 lest — 75 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler4,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone3,7 %
- Samme antall ansatteHoldt tilbake
Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.