COLLECTIBLE AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Konklusjon med forbehold
Norge Tlf: +47 322 64 100 Til generalforsamlingen i Collectible AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold om resultater Vi har revidert årsregnskapet for Collectible AS som består av balanse per
2024Konklusjon med forbehold
Norge Tlf: +47 322 64 100 Til generalforsamlingen i Collectible AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold om resultater Vi har revidert årsregnskapet for Collectible AS som består av balanse per
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 23 290 436 | 9 514 511 | 6 138 832 | 0 |
| Driftskostnader | 20 968 274 | 9 382 681 | 5 844 035 | 0 |
| Driftsresultat | 2 322 162 | 131 830 | 294 797 | 0 |
| Resultat før skatt | 2 299 191 | 116 372 | 294 797 | 0 |
| Årsresultat | 1 953 528 | 51 517 | — | — |
| Driftsmargin | 10 % | 1,4 % | 4,8 % | — |
| Nettomargin | 8,4 % | 0,5 % | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 4 686 752 | 2 364 747 | 2 594 098 | 1 648 961 |
| Egenkapital | 1 609 069 | −344 460 | 215 538 | 8 059 |
| Sum gjeld | 3 077 683 | 2 709 207 | 2 378 560 | 1 640 902 |
| Kortsiktig gjeld | 3 070 704 | 2 709 207 | 2 013 594 | 530 662 |
| Egenkapitalandel | 34,3 % | −14,6 % | 8,3 % | 0,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Mikhael Kvalestyreleder
- Fatima Shali Kvale
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Detaljhandel med spill og leker i Stord · Alle bransjer i Stord
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
307 av 389 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
307 av 389 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
307 av 389 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
307 av 389 lest — 79 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 av 3 lest — 67 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
13 080 av 17 857 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.