Hopp til innhold

COBUILDER AS

Org.nr. 979198175Utgivelse av annen programvareLYSAKERASStiftet 199714 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

118,3 mill.Driftsinntekter
−1,8 mill.Driftsresultat
1,7 mill.Årsresultat
5,3 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
5,5 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
−1,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
32,6 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
−1,5 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
17,15×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
1,23×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

75,1 mill.253 '2022
86 mill.−10,6 mill.2023
100,6 mill.−5,3 mill.2024
118,3 mill.1,7 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter118 264 430100 557 35085 975 66375 114 831
Driftskostnader120 089 220111 225 236100 997 28977 820 874
Driftsresultat−1 824 790−10 667 886−15 021 626−2 706 043
Resultat før skatt961 991−7 759 376——
Årsresultat1 723 633−5 297 996−10 619 080252 972
Driftsmargin−1,5 %−10,6 %−17,5 %−3,6 %
Nettomargin1,5 %−5,3 %−12,4 %0,3 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler95 932 28782 336 25174 748 14488 306 454
Egenkapital5 286 1033 562 4708 860 46624 479 546
Sum gjeld90 646 18478 773 78165 887 67863 826 908
Kortsiktig gjeld90 646 18477 484 41463 444 87460 407 947
Egenkapitalandel5,5 %4,3 %11,9 %27,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederGustav Line
Styret1 medlemmer1 menn, 0 kvinner

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Utgivelse av annen programvare i Bærum · Alle bransjer i Bærum

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by64,3 %

    Median av 44 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    579 av 662 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler41,3 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 27,4 % og 56,4 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone28,9 %

    Median av 13 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 17,9 % og 72,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 18 047 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by9,3 %

    Median av 33 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    579 av 662 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler22,8 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 21,5 % og 30,8 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone12,1 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,2 % og 23,1 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 18 047 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,97×

    Median av 33 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    579 av 662 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler1,22×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,93× og 2,08×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,06×

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,94× og 1,31×.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 18 047 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,5 %

    Median av 46 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    579 av 662 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler21,0 %

    Median av 8 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,1 % og 30,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone11,6 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 96 % av de 48 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,3 % og 31,0 %.

  • Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    13 080 av 18 047 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data