CLS BYGG OG MALING AS
Årsregnskap 2019–2022, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2022
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2022
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−212 986 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 171 100 | 13 000 | 679 298 | 754 936 |
| Driftskostnader | 178 228 | 128 804 | 620 574 | 931 987 |
| Driftsresultat | −7 128 | −115 804 | 58 725 | −177 052 |
| Resultat før skatt | −8 825 | −115 850 | 58 730 | −177 041 |
| Årsresultat | −8 825 | −115 850 | 58 730 | −177 041 |
| Driftsmargin | −4,2 % | — | 8,6 % | −23,5 % |
| Nettomargin | −5,2 % | — | 8,6 % | −23,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 87 251 | 34 447 | 32 308 | 69 226 |
| Egenkapital | −212 986 | −204 161 | −88 311 | −147 041 |
| Sum gjeld | 300 237 | 238 608 | 120 619 | 216 266 |
| Kortsiktig gjeld | 300 237 | 238 608 | 120 619 | 216 266 |
| Egenkapitalandel | −244,1 % | −592,7 % | −273,3 % | −212,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Vi vet ikke hvilken gruppe dette selskapet hører til i — uten bransje eller kommune fra registeret finnes det ingen gruppe å sammenligne med.
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
94 817 av 254 468 lest — 37 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2020 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.