Hopp til innhold

CHINA-BAO-RESTAURANT AS

Org.nr. 914285852Drift av restauranterMO I RANAASStiftet 20146 ansatte

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

6,3 mill.Driftsinntekter
118 'Driftsresultat
54 'Årsresultat
113 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
12,6 %
svak
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
13,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
47,7 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
1,9 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
6,95×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
7,07×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

5,7 mill.795 '2022
5,9 mill.569 '2023
5,6 mill.210 '2024
6,3 mill.54 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter6 343 1535 608 8765 873 8385 694 598
Driftskostnader6 224 6965 319 7135 139 7884 670 722
Driftsresultat118 456289 164734 0501 023 876
Resultat før skatt121 257299 799729 9751 019 683
Årsresultat53 875209 615569 380795 345
Driftsmargin1,9 %5,2 %12,5 %18 %
Nettomargin0,8 %3,7 %9,7 %14 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler897 4401 096 878843 1091 016 673
Egenkapital112 85858 98349 367129 987
Sum gjeld784 5831 037 895793 741886 685
Kortsiktig gjeld774 7091 023 084793 741886 685
Egenkapitalandel12,6 %5,4 %5,9 %12,8 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBaoliang Zheng
Styret1 medlemmer

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Drift av restauranter i Rana · Alle bransjer i Rana

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by31,8 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 20,4 % og 64,1 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 745 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler31,6 %

    Median av 6 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 16,2 % og 56,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone32,3 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 18,9 % og 55,2 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 821 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by1,5 %

    Median av 23 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −7,9 % og 10,3 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 745 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,6 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,2 % og 4,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone0,6 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,5 % og 2,2 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 821 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,89×

    Median av 23 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,46× og 5,24×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 745 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,97×

    Median av 7 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,11× og 7,25×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,42×

    Median av 11 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 4,08× og 6,45×.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 821 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,9 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −5,0 % og 14,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 449 av 7 745 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler2,5 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −4,7 % og 11,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone3,8 %

    Median av 11 selskaper · vi har lest 104 % av de 28 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −3,1 % og 10,1 %.

  • Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    17 754 av 24 821 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data