Hopp til innhold

CENIUM AS

Org.nr. 884769922DataprogrammeringstjenesterOSLOASStiftet 2002

Årsregnskap 2020–2023, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2023

6 'Driftsinntekter
−14 'Driftsresultat
−13 'Årsresultat
−21,7 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Merknader i regnskapet

Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.

  • 2023Konklusjon med forbehold

    Til generalforsamlingen i Cenium AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Cenium AS som består av balanse per
  • 2022Konklusjon med forbehold

    Til generalforsamlingen i Cenium AS Uavhengig revisors beretning Konklusjon med forbehold Vi har revidert årsregnskapet for Cenium AS som består av balanse per

Nøkkeltall 2023

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Likviditetsgrad
0,60×
under 1 — kortsiktig gjeld overstiger omløpsmidlene
Omløpsmidler delt på kortsiktig gjeld
Arbeidskapital
−21 875 000 kr
negativ
Omløpsmidler minus kortsiktig gjeld
Totalkapitalrentabilitet
0,0 %
negativ
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Driftsmargin
−217,9 %
negativ
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Kapitalens omløpshastighet
0,00×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
Rentedekningsgrad
−3,49×
driftsresultatet dekker ikke rentene
Driftsresultat delt på rentekostnad
  • Egenkapitalen er negativ (−21 669 000 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.

Utvikling

9,6 mill.−5,4 mill.2020
13,1 mill.2 mill.2021
9 '−23 '2022
6 '−13 '2023

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2023202220212020
Driftsinntekter6 4149 14413 087 0009 592 000
Driftskostnader21 59541 06621 460 00020 485 000
Driftsresultat−13 975−17 944−5 808 000−9 250 000
Resultat før skatt−13 347−18 8132 845 000−8 316 000
Årsresultat−13 347−22 9502 030 000−5 384 000
Driftsmargin——−44,4 %−96,4 %
Nettomargin——15,5 %−56,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2023202220212020
Sum eiendeler32 831 00032 343 000146 519 00051 587 000
Egenkapital−21 669 000−8 322 00065 628 0008 799 000
Sum gjeld54 500 00040 666 00080 892 00042 788 000
Kortsiktig gjeld54 500 00040 666 00074 042 00036 225 000
Egenkapitalandel−66 %−25,7 %44,8 %17,1 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederMatthijs Welle
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Matthijs Wellestyreleder
  • Martin Olsovsky

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Dataprogrammeringstjenester i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by72,0 %

    Median av 1933 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 871 av 8 248 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler60,0 %

    Median av 295 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone80,2 %

    Median av 278 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 1572 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 871 av 8 248 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−10,8 %

    Median av 278 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−162,8 %

    Median av 337 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,98×

    Median av 1565 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 871 av 8 248 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,56×

    Median av 278 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 337 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by−2,3 %

    Median av 2505 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    6 871 av 8 248 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler−1,2 %

    Median av 325 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−6,4 %

    Median av 337 selskaper · vi har lest 98 % av de 2 634 som står i registeret

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2021Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data