Hopp til innhold

BYGG OG GULVTEKNIKK AS

Org.nr. 912556085Oppføring av bygningerSTJØRDALASStiftet 2013

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

66 'Driftsinntekter
49 'Driftsresultat
42 'Årsresultat
209 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
39,0 %
solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
9,1 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
20,1 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
74,2 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
1,57×
moderat
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,12×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

749 '−45 '2022
374 '90 '2023
15 '−17 '2024
66 '42 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter66 07815 149373 863748 676
Driftskostnader17 05232 404271 716793 986
Driftsresultat49 026−17 255102 147−45 310
Resultat før skatt49 026−17 255102 143−45 383
Årsresultat42 078−17 25589 601−45 383
Driftsmargin——27,3 %−6,1 %
Nettomargin——24 %−6,1 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler535 847471 030496 963492 479
Egenkapital208 896166 818184 07494 472
Sum gjeld326 951304 212312 889398 007
Kortsiktig gjeld326 749304 212312 889398 007
Egenkapitalandel39 %35,4 %37 %19,2 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBjørn-Kristian Johnsen Fjærem
StyrelederHans-Kristian Fjærem
Styret2 medlemmer2 menn, 0 kvinner
  • Hans-Kristian Fjæremstyreleder
  • Bjørn-Kristian Johnsen Fjærem

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Oppføring av bygninger i Stjørdal · Alle bransjer i Stjørdal

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by34,2 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler94,6 %

    Median av 9 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 35,1 % og 97,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone88,3 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 83,5 % og 98,5 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by2,3 %

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,4 %

    Median av 12 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −11,5 % og 8,1 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone54,3 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 5,7 % og 60,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,57×

    Median av 41 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,55×

    Median av 12 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,78× og 4,21×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,04×

    Median av 5 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,02× og 0,13×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by1,0 %

    Median av 50 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    7 842 av 11 560 lest — 68 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,4 %

    Median av 16 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −24,4 % og 28,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone1,0 %

    Median av 5 selskaper · vi har lest 102 % av de 50 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,0 % og 1,4 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

BYGG OG GULVTEKNIKK AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund