Hopp til innhold

BYENS AUT. TRAFIKKSKOLE AS

Org.nr. 993775819Undervisning ved godkjente trafikkskolerOSLOASStiftet 2009

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

967 'Driftsinntekter
202 'Driftsresultat
188 'Årsresultat
818 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
80,6 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
19,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
23,0 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
20,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,24×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,95×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

1,7 mill.91 '2022
941 '−1 '2023
930 '−139 '2024
967 '188 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter966 820930 320940 9601 698 110
Driftskostnader764 8451 068 014950 9601 550 297
Driftsresultat201 975−137 694−10 000147 813
Resultat før skatt202 026−138 503−10 105146 578
Årsresultat188 051−138 503−1 07891 377
Driftsmargin20,9 %−14,8 %−1,1 %8,7 %
Nettomargin19,5 %−14,9 %−0,1 %5,4 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler1 015 1791 283 4961 395 6681 498 623
Egenkapital818 426630 375986 940959 855
Sum gjeld196 753644 373408 728478 363
Kortsiktig gjeld144 010644 373408 728422 975
Egenkapitalandel80,6 %49,1 %70,7 %64 %
Balansen går oppJaNeiJaNei

Ledelse og styre

Daglig lederMorten Aure
StyrelederVibeke Kjellin Fladeby
Styret2 medlemmer
  • Vibeke Kjellin Fladebystyreleder
  • Carina Oulie

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Undervisning ved godkjente trafikkskoler i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by36,3 %

    Median av 53 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler36,4 %

    Median av 28 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 28,8 % og 59,0 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone51,4 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 36,3 % og 71,2 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by4,6 %

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler5,2 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone8,1 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,0 % og 19,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,77×

    Median av 60 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,67×

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,15×

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,94× og 1,36×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by8,5 %

    Median av 63 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    590 av 759 lest — 78 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler13,1 %

    Median av 31 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone11,7 %

    Median av 18 selskaper · vi har lest 98 % av de 64 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −0,2 % og 18,4 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data