Hopp til innhold

BORETTSLAGET OBERSTEN STEINKJER

Org.nr. 991123008Aktiviteter i borettslag og boligsameierSTEINKJERBRLStiftet 2007

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

640 'Driftsinntekter
65 'Driftsresultat
86 'Årsresultat
15,9 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
60,8 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
0,2 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
0,5 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
10,1 %
god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,64×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,02×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

543 '83 '2022
575 '65 '2023
608 '−86 '2024
640 '86 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter640 286608 032574 935543 097
Driftskostnader575 763706 596518 817465 133
Driftsresultat64 524−98 56556 11777 964
Resultat før skatt————
Årsresultat86 118−85 83264 57182 504
Driftsmargin10,1 %−16,2 %9,8 %14,4 %
Nettomargin13,4 %−14,1 %11,2 %15,2 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler26 176 00026 081 94026 174 95926 126 357
Egenkapital15 912 63715 826 51915 912 35115 847 780
Sum gjeld10 263 36310 255 42110 262 60810 278 577
Kortsiktig gjeld39 36330 44718 82816 539
Egenkapitalandel60,8 %60,7 %60,8 %60,7 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

StyrelederBente Vikki
Styret4 medlemmer
  • Bente Vikkistyreleder
  • Olaf Jørgenvåg
  • Karsten Saugestad
  • Annbjørg Sørlie

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Aktiviteter i borettslag og boligsameier i Steinkjer · Alle bransjer i Steinkjer

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by32,6 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,9 % og 48,9 %.

  • Samme bransje i Norge27,0 %

    Median av 6469 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler16,5 %

    Median av 7 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 11,5 % og 43,7 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone32,6 %

    Median av 17 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,9 % og 48,9 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatte31,3 %

    Median av 806 selskaper · vi har lest 97 % av de 1 300 som står i registeret

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by46,2 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,5 % og 58,0 %.

  • Samme bransje i Norge35,9 %

    Median av 9107 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler39,4 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 14,3 % og 59,6 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone46,2 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 19,5 % og 58,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatte31,6 %

    Median av 1218 selskaper · vi har lest 97 % av de 1 300 som står i registeret

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme bransje i Norge0,11×

    Median av 9124 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler0,09×

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,07× og 0,10×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,09×

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,06× og 0,13×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatte0,17×

    Median av 1225 selskaper · vi har lest 97 % av de 1 300 som står i registeret

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,8 % og 4,4 %.

  • Samme bransje i Norge3,4 %

    Median av 9260 selskaper · vi har lest 96 % av de 10 039 som står i registeret

  • Samme størrelse (balansesum)10-50 mill. i eiendeler3,3 %

    Median av 10 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 1,6 % og 4,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone3,5 %

    Median av 20 selskaper · vi har lest 95 % av de 21 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 2,8 % og 4,4 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatte3,8 %

    Median av 1219 selskaper · vi har lest 97 % av de 1 300 som står i registeret

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025ikke arkivertBrønnøysundregistrene
2023ikke arkivertBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data