BIONOR HOLDING AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2022Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
ytterligere i 2023 lånt ut hele sin likviditetsbeholdning til datterselskapet Bionor Immuno ÅS, som indikerer en vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i datterselskapet.
2021Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
ytterligere i 2023 lånt ut hele sin likviditetsbeholdning til datterselskapet Bionor Immuno ÅS, som indikerer en vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift i datterselskapet.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−819 407 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — |
| Driftskostnader | 80 576 | 721 882 | 3 746 441 | 3 022 436 |
| Driftsresultat | −80 576 | −721 882 | −3 746 441 | −3 022 436 |
| Resultat før skatt | −148 896 | −721 526 | −3 746 408 | −3 022 855 |
| Årsresultat | −148 896 | −721 526 | −3 746 408 | −3 746 408 |
| Driftsmargin | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 39 953 | 43 714 | 467 644 | 112 377 |
| Egenkapital | −819 407 | −670 511 | 51 015 | 79 878 |
| Sum gjeld | 859 360 | 714 225 | 416 629 | 32 499 |
| Kortsiktig gjeld | 859 360 | 714 225 | 32 499 | 8 |
| Egenkapitalandel | −2 050,9 % | −1 533,9 % | 10,9 % | 71,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.