BHT-GRUPPEN SA
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 8 som angir at virksomheten i selskapet vil opphøre og at selskapet kommer til å overføre virksomheten til en annen bedriftshelsetjeneste fra
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 8 som angir at virksomheten i selskapet vil opphøre og at selskapet kommer til å overføre virksomheten til en annen bedriftshelsetjeneste fra
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 18 737 040 | 18 482 974 | 20 196 228 | 18 217 925 |
| Driftskostnader | 21 375 049 | 21 713 003 | 20 252 219 | 18 076 733 |
| Driftsresultat | −2 638 009 | −3 230 029 | −55 991 | 141 192 |
| Resultat før skatt | −2 424 881 | −2 886 433 | — | — |
| Årsresultat | −2 424 881 | −2 886 433 | 157 004 | 203 932 |
| Driftsmargin | −14,1 % | −17,5 % | −0,3 % | 0,8 % |
| Nettomargin | −12,9 % | −15,6 % | 0,8 % | 1,1 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 564 394 | 10 716 332 | 13 119 742 | 12 994 613 |
| Egenkapital | 5 518 526 | 7 943 407 | 10 829 840 | 10 695 336 |
| Sum gjeld | 3 045 868 | 2 772 925 | 2 289 902 | 2 299 277 |
| Kortsiktig gjeld | 3 045 868 | 2 772 925 | 2 289 902 | 2 299 277 |
| Egenkapitalandel | 64,4 % | 74,1 % | 82,5 % | 82,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Mats Andreas Marheimstyreleder
- Ina Margrethe Glimsdal
- Vigdis Kirkeby Engen
- Pål Lillebø
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Forebyggende helsearbeid i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
9 av 13 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
160 av 279 lest — 57 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
9 av 13 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
160 av 279 lest — 57 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
9 av 13 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
160 av 279 lest — 57 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
9 av 13 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendelerHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per kroneHoldt tilbake
Vi vet ikke hvor mange selskaper som hører til i denne gruppen, så et medianntall ville vært udokumentert.
- Samme antall ansatte10-19 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
160 av 279 lest — 57 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.