Hopp til innhold

BEDRE VVS AS

Org.nr. 934080203RørleggerarbeidOSLOASStiftet 2024

Årsregnskap 2024–2025, lest fra 1 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

4,7 mill.Driftsinntekter
52 'Driftsresultat
36 'Årsresultat
76 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
7,3 %
tynn
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
5,0 %
lav
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
47,4 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
1,1 %
lav
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
12,76×
meget høy
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
4,50×
høy
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

192 '02024
4,7 mill.36 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK20252024
Driftsinntekter4 704 264192 391
Driftskostnader4 652 243192 391
Driftsresultat52 0210
Resultat før skatt46 1640
Årsresultat36 0080
Driftsmargin1,1 %0 %
Nettomargin0,8 %0 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK20252024
Sum eiendeler1 046 187184 345
Egenkapital76 00840 000
Sum gjeld970 179144 344
Kortsiktig gjeld974 789146 097
Egenkapitalandel7,3 %21,7 %
Balansen går oppJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederBirger Sturtzel
StyrelederFelix Cruickshank Øverli
Styret4 medlemmer4 menn, 0 kvinner
  • Felix Cruickshank Øverlistyreleder
  • Nicholas Samai Goba
  • Anders Kallestad Ask
  • Birger Sturtzel

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Rørleggerarbeid i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by40,1 %

    Median av 294 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 224 av 3 218 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler39,1 %

    Median av 138 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone31,2 %

    Median av 71 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by3,9 %

    Median av 316 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 224 av 3 218 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler4,1 %

    Median av 135 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone1,3 %

    Median av 114 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by2,38×

    Median av 315 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 224 av 3 218 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,38×

    Median av 135 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone4,41×

    Median av 114 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by4,7 %

    Median av 371 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    2 224 av 3 218 lest — 69 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler6,1 %

    Median av 155 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone5,6 %

    Median av 114 selskaper · vi har lest 101 % av de 375 som står i registeret

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 252 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 2 av 2 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data