Hopp til innhold

BATELEUR AS

Org.nr. 997825047Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteraturOSLOASStiftet 2012

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

638 'Driftsinntekter
109 'Driftsresultat
141 'Årsresultat
649 'Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
88,7 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
14,9 %
meget god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
21,7 %
meget god
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
17,1 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,13×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,87×
moderat
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

002022
597 '75 '2023
331 '54 '2024
638 '141 '2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter637 641330 954596 9140
Driftskostnader528 841415 161500 5390
Driftsresultat108 800−84 20796 3750
Resultat før skatt146 68554 43496 3690
Årsresultat140 95854 46675 1640
Driftsmargin17,1 %−25,4 %16,1 %—
Nettomargin22,1 %16,5 %12,6 %—

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler731 419576 750548 1940
Egenkapital649 107509 503455 0380
Sum gjeld82 31267 24793 1560
Kortsiktig gjeld81 55967 24793 1240
Egenkapitalandel88,7 %88,3 %83 %—
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederEystein Hanssen
Styret2 medlemmer
  • Eystein Hanssenstyreleder
  • Tonje Bentzen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Skapende kunstnerisk virksomhet innenfor litteratur i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Selskaper i samme gruppe

De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by67,2 %

    Median av 138 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler57,4 %

    Median av 83 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone67,3 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 51,0 % og 79,6 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by5,5 %

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler3,6 %

    Median av 92 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone22,6 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 8,3 % og 50,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by1,38×

    Median av 145 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler1,93×

    Median av 92 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone1,07×

    Median av 27 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,89× og 1,31×.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by2,2 %

    Median av 170 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    380 av 457 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)Under 1 mill. i eiendeler0,0 %

    Median av 111 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)0,75-1,5 kr per krone27,1 %

    Median av 27 selskaper · vi har lest 101 % av de 175 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 9,4 % og 51,0 %.

  • Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    59 595 av 82 197 lest — 73 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data