Hopp til innhold

BARCODE KJØLING AS

Org.nr. 997749340Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyningOSLOASStiftet 2011

Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.

Siste regnskapsår · 2025

15,2 mill.Driftsinntekter
4,1 mill.Driftsresultat
4,2 mill.Årsresultat
46,5 mill.Egenkapital

Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.

Nøkkeltall 2025

Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.

Egenkapitalandel
69,2 %
meget solid
Egenkapital i prosent av eiendelene
Totalkapitalrentabilitet
6,1 %
god
Driftsresultat i prosent av eiendelene
Egenkapitalrentabilitet
9,0 %
lav
Årsresultat i prosent av egenkapitalen
Driftsmargin
26,8 %
meget god
Driftsresultat i prosent av driftsinntektene
Gjeldsgrad
0,45×
lav
Gjeld delt på egenkapital
Kapitalens omløpshastighet
0,23×
lav
Driftsinntekter delt på eiendeler
  • Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
  • Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.

Utvikling

17,5 mill.2,2 mill.2022
21,8 mill.8,6 mill.2023
15,2 mill.4,3 mill.2024
15,2 mill.4,2 mill.2025

Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.

Resultatregnskap

Beløp i NOK2025202420232022
Driftsinntekter15 212 30715 171 79221 776 53417 501 031
Driftskostnader11 139 22410 971 18811 533 51814 822 162
Driftsresultat4 073 0834 200 60310 243 0162 678 869
Resultat før skatt5 366 9335 490 27010 968 7982 866 751
Årsresultat4 179 1504 282 4108 555 6632 236 066
Driftsmargin26,8 %27,7 %47 %15,3 %
Nettomargin27,5 %28,2 %39,3 %12,8 %

Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.

Balanse

Beløp i NOK2025202420232022
Sum eiendeler67 276 41370 427 95568 526 75060 299 629
Egenkapital46 548 58152 121 42551 089 68145 784 683
Sum gjeld20 727 83218 306 52917 437 06914 514 946
Kortsiktig gjeld14 770 97412 088 00611 078 43910 569 451
Egenkapitalandel69,2 %74 %74,6 %75,9 %
Balansen går oppJaJaJaJa

Ledelse og styre

Daglig lederStein Randby
StyrelederOle-Christian Knudsen
Styret7 medlemmer
  • Ole-Christian Knudsenstyreleder
  • Anders Tom Aagenæs
  • Jørgen Løvaas Fremstad
  • Ingrid Elisabeth Moe
  • Hilde Marie Juliussen
  • Hege Brattlid
  • Lars Kristiansen

Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.

Sammenligning med andre selskaper

Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.

Vannbåren og luftbåren varme- og kjøleforsyning i Oslo · Alle bransjer i Oslo

Egenkapitalandel

  • Samme bransje i samme by35,6 %

    Median av 36 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    132 av 211 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler22,9 %

    Median av 3 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 15,1 % og 34,9 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone39,2 %

    Median av 14 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 22,4 % og 58,8 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Driftsmargin

  • Samme bransje i samme by0,3 %

    Median av 24 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −26,1 % og 26,9 %.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    132 av 211 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−27,1 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −69,1 % og 4,3 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−2,7 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −51,1 % og 22,1 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Kapitalens omløpshastighet

  • Samme bransje i samme by0,21×

    Median av 24 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,10× og 0,29×.

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    132 av 211 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler0,07×

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,04× og 0,14×.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone0,11×

    Median av 15 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom 0,07× og 0,18×.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Totalkapitalrentabilitet

  • Samme bransje i samme by0,0 %

    Median av 38 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret

  • Samme bransje i NorgeHoldt tilbake

    Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.

    132 av 211 lest — 63 %. Medianen vises ved 95 %.

  • Samme størrelse (balansesum)50-250 mill. i eiendeler−1,3 %

    Median av 4 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,6 % og 1,5 %.

  • Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Under 0,25 kr omsetning per krone−0,1 %

    Median av 15 selskaper · vi har lest 95 % av de 40 som står i registeret
    Få selskaper i gruppen, så tallet er usikkert. Halvparten ligger mellom −2,2 % og 2,7 %.

  • Samme antall ansatteHoldt tilbake

    Selskapet har ingen ansatte registrert. Det har hvert tredje selskap i registeret, så «samme antall ansatte» ville her betydd en gruppe på over 285 000 — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper om hverandre. En median over den gruppen sier ingenting om dette selskapet.

  • Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake

    Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk

Hvor tallene kommer fra

Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.

RegnskapsårÅrsregnskapKilde
2025Last ned PDFBrønnøysundregistrene
2023Last ned PDFBrønnøysundregistrene

Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.

← Åpne data

BARCODE KJØLING AS — regnskapstall 2022–2025 — Unrealfund