B2S RESEARCH AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 4 929 746 | 4 965 398 | 4 963 574 | 4 158 205 |
| Driftskostnader | 4 721 609 | 4 928 121 | 4 846 574 | 4 016 899 |
| Driftsresultat | 208 137 | 37 277 | 117 000 | 141 306 |
| Resultat før skatt | 208 799 | 36 999 | 109 633 | 139 489 |
| Årsresultat | 162 949 | 28 961 | 83 304 | 97 839 |
| Driftsmargin | 4,2 % | 0,8 % | 2,4 % | 3,4 % |
| Nettomargin | 3,3 % | 0,6 % | 1,7 % | 2,4 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 145 721 | 1 939 147 | 1 923 222 | 1 712 917 |
| Egenkapital | 1 109 531 | 946 581 | 917 619 | 834 315 |
| Sum gjeld | 1 036 191 | 992 566 | 1 005 603 | 878 602 |
| Kortsiktig gjeld | 1 036 191 | 992 566 | 1 005 603 | 878 602 |
| Egenkapitalandel | 51,7 % | 48,8 % | 47,7 % | 48,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Thore Stavnemstyreleder
- Dan Pedersen Brenden
- Torben Brenden Pedersen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by49,5 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler38,2 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone22,3 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
77 286 av 254 611 lest — 30 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by5,9 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler2,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone6,7 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
77 286 av 254 611 lest — 30 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by1,08×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,09×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone1,90×
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
77 286 av 254 611 lest — 30 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by0,0 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
568 av 655 lest — 87 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler0,0 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)1,5-3 kr per krone14,4 %
- Samme antall ansatteIngen ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
77 286 av 254 611 lest — 30 %. Medianen vises ved 95 %.
Selskaper uten ansatte utgjør sju av ti og er en blandet gruppe — holdingselskaper, eiendomsselskaper og eierdrevne selskaper som tar utbytte i stedet for lønn.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.