ARCUS VITA AS
Årsregnskap 2021–2024, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2024
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2024
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−1 093 129 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 5 501 809 | 4 718 153 | 4 473 940 | 7 320 226 |
| Driftskostnader | 5 414 104 | 4 579 678 | 5 073 201 | 8 296 784 |
| Driftsresultat | 87 705 | 138 476 | −599 261 | −976 557 |
| Resultat før skatt | −141 511 | −36 480 | −715 550 | −1 122 549 |
| Årsresultat | −141 511 | −36 480 | −715 550 | −1 122 549 |
| Driftsmargin | 1,6 % | 2,9 % | −13,4 % | −13,3 % |
| Nettomargin | −2,6 % | −0,8 % | −16 % | −15,3 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 360 509 | 1 846 891 | 1 807 276 | 3 518 428 |
| Egenkapital | −1 093 129 | −951 618 | −915 139 | −199 589 |
| Sum gjeld | 3 453 638 | 2 798 510 | 2 722 414 | 3 718 016 |
| Kortsiktig gjeld | 3 002 388 | 2 252 260 | 1 859 914 | 3 003 451 |
| Egenkapitalandel | −46,3 % | −51,5 % | −50,6 % | −5,7 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler i RÅHOLT · Alle bransjer i RÅHOLT
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 av 6 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
463 av 609 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 av 6 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
463 av 609 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 av 6 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
463 av 609 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
1 av 6 lest — 17 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
463 av 609 lest — 76 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte1-4 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
59 596 av 82 250 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2024 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2022 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.