AL MANGAL AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Merknader i regnskapet
Nesten alle årsregnskap inneholder ordene «fortsatt drift» — regnskapsloven §3-3a krever at styret bekrefter forutsetningen, og revisjonsstandarden ISA 570 beskriver den i enhver ren beretning. Her vises bare det som skiller seg fra den standardteksten.
2025Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 7 som angir at selskapet har pådratt seg et tap
2024Vesentlig usikkerhet om fortsatt drift
Vesentlig usikkerhet knyttet til fortsatt drift Vi gjør oppmerksom på note 7 som angir at selskapet har pådratt seg et tap
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Egenkapitalen er negativ (−410 516 kr). Nøkkeltall som bygger på egenkapitalen er utelatt: de ville gitt tall som er riktige og likevel misvisende å lese.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 2 417 491 | 2 702 701 | 2 938 709 | 2 856 758 |
| Driftskostnader | 2 822 254 | 3 307 920 | 2 880 342 | 2 872 313 |
| Driftsresultat | −404 763 | −605 219 | 58 367 | −15 556 |
| Resultat før skatt | −403 920 | −605 093 | 56 175 | −19 821 |
| Årsresultat | −403 920 | −605 093 | 33 179 | −19 821 |
| Driftsmargin | −16,7 % | −22,4 % | 2 % | −0,5 % |
| Nettomargin | −16,7 % | −22,4 % | 1,1 % | −0,7 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 999 461 | 1 605 643 | 1 727 958 | 1 564 226 |
| Egenkapital | −410 516 | −6 596 | 68 030 | 34 852 |
| Sum gjeld | 1 409 977 | 1 612 240 | 1 659 928 | 1 529 374 |
| Kortsiktig gjeld | 1 409 977 | 1 612 240 | 1 659 928 | 1 529 374 |
| Egenkapitalandel | −41,1 % | −0,4 % | 3,9 % | 2,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Drift av restauranter i VOSS · Alle bransjer i VOSS
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 34 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 450 av 7 749 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 755 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 34 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 450 av 7 749 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 755 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 34 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 450 av 7 749 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 755 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme byHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
0 av 34 lest — 0 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
6 450 av 7 749 lest — 83 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Holdt tilbake
Dette selskapet har ikke tallet gruppen deles inn etter, så det finnes ingen gruppe å plassere det i.
- Samme antall ansatte5-9 ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
17 755 av 24 829 lest — 72 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | ikke arkivert | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.