AKTIV OG UNG AS
Årsregnskap 2022–2025, lest fra 2 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Omløpsmidler er ikke lest fra dette regnskapet, så likviditetsgrad og arbeidskapital mangler.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | 30 878 527 | 21 289 639 | 19 104 862 | 15 432 351 |
| Driftskostnader | 30 161 266 | 20 521 777 | 17 664 063 | 15 121 815 |
| Driftsresultat | 717 260 | 767 862 | 1 440 799 | 310 536 |
| Resultat før skatt | 722 247 | 889 751 | — | — |
| Årsresultat | 564 058 | 718 576 | 1 131 189 | 242 514 |
| Driftsmargin | 2,3 % | 3,6 % | 7,5 % | 2 % |
| Nettomargin | 1,8 % | 3,4 % | 5,9 % | 1,6 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 468 234 | 3 902 549 | 4 260 236 | 3 665 986 |
| Egenkapital | 2 182 583 | 1 618 526 | 1 749 949 | 618 761 |
| Sum gjeld | 4 285 650 | 2 284 024 | 2 510 287 | 3 047 226 |
| Kortsiktig gjeld | 4 285 650 | 2 284 024 | 2 510 287 | 3 047 226 |
| Egenkapitalandel | 33,7 % | 41,5 % | 41,1 % | 16,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja |
Ledelse og styre
- Marius Stavseng Slinningstyreleder
- Jotz Kristoffer Jacobsen
Navn og roller er hentet fra Enhetsregisteret. Kjønn er utledet av fornavn mot en navneliste — det er en slutning om et navn, ikke en opplysning om en person, og derfor telles det bare samlet for styret. Fødselsdatoer publiseres ikke.
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Fritidsvirksomhet ellers i Oslo · Alle bransjer i Oslo
Selskaper i samme gruppe
De nærmeste i omsetning blant selskapene medianen over er regnet ut fra.
Egenkapitalandel
- Samme bransje i samme by77,5 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler27,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 004 av 2 489 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Driftsmargin
- Samme bransje i samme by17,7 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler18,1 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 004 av 2 489 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Kapitalens omløpshastighet
- Samme bransje i samme by0,78×
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler1,57×
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 004 av 2 489 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Totalkapitalrentabilitet
- Samme bransje i samme by1,6 %
- Samme bransje i NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme størrelse (balansesum)1-10 mill. i eiendeler15,7 %
- Kapitaleffektivitet (driftsinntekter per krone eiendeler)Over 3 kr per krone · i hele NorgeHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
206 av 315 lest — 65 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme antall ansatte100+ ansatteHoldt tilbake
Vi har ikke lest regnskap for nok av selskapene i denne gruppen ennå. Medianen ville sett like sikker ut som en fullstendig en, og vært noe annet.
2 004 av 2 489 lest — 81 %. Medianen vises ved 95 %.
- Samme balanseførte utviklingHoldt tilbake
Balanseført utvikling er et regnskapsvalg, ikke et mål på teknologibruk
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 4 av 4 leste balanseoppstillinger går opp.
| Regnskapsår | Årsregnskap | Kilde |
|---|---|---|
| 2025 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
| 2023 | Last ned PDF | Brønnøysundregistrene |
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.