SW-TOOLS ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −42 608 | 15 747 | 13 099 | 1 145 | −13 664 | 11 482 | −33 782 | 23 773 | 33 187 | 30 539 | 6 231 | −57 212 | 1 131 | 101 000 |
| Resultat før skatt | −42 903 | 15 380 | 13 099 | −171 | −14 994 | 11 487 | −33 805 | 23 685 | 32 715 | 31 609 | 6 231 | −57 946 | −1 258 | 91 000 |
| Årsresultat | −42 903 | 11 816 | 9 975 | −127 | −11 848 | 8 891 | −26 369 | 18 383 | 25 433 | 24 371 | 6 109 | −42 737 | −601 | 68 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 89 484 | 302 557 | 248 845 | 228 853 | 243 289 | 283 887 | 242 386 | 293 915 | 292 352 | 281 087 | 232 672 | 284 186 | 312 272 | 380 000 |
| Egenkapital | 17 029 | 159 933 | 148 117 | 138 141 | 138 268 | 150 116 | 141 226 | 167 595 | 149 212 | 123 779 | 99 408 | 93 299 | 136 036 | 137 000 |
| Sum gjeld | 72 455 | 142 624 | 100 728 | 90 712 | 105 021 | 133 771 | 101 160 | 126 320 | 143 140 | 157 308 | 133 264 | 190 887 | 176 236 | 243 000 |
| Kortsiktig gjeld | 72 455 | 142 624 | 100 728 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 19 % | 52,9 % | 59,5 % | 60,4 % | 56,8 % | 52,9 % | 58,3 % | 57 % | 51 % | 44 % | 42,7 % | 32,8 % | 43,6 % | 36,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.