KOCH & RASMUSSEN ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | 53 014 | 130 726 | 126 613 | −70 668 | 184 609 | 188 017 | 263 959 |
| Resultat før skatt | −80 639 | 4 467 | 29 101 | 1 668 | 37 110 | 20 461 | 74 253 | 40 367 | 109 032 | 101 652 | −93 147 | 156 898 | — | — |
| Årsresultat | −81 201 | 3 499 | 22 589 | 1 272 | 28 793 | 15 921 | 57 830 | 31 487 | 98 352 | 101 652 | −93 147 | 156 898 | 155 782 | 217 816 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 364 821 | 395 694 | 429 126 | 544 879 | 577 332 | 632 501 | 606 192 | 667 687 | 727 955 | 573 704 | 353 783 | 348 647 | 493 546 | 628 967 |
| Egenkapital | 13 481 | 94 682 | 91 183 | 68 594 | 67 323 | 38 530 | 22 609 | −35 221 | −66 708 | −165 060 | −266 712 | −173 569 | −330 467 | −486 247 |
| Sum gjeld | 351 340 | 301 012 | 337 943 | 476 285 | 510 009 | 593 971 | 583 583 | 702 908 | 794 663 | 738 764 | 620 495 | 522 216 | 824 013 | 1 115 214 |
| Kortsiktig gjeld | 351 340 | 285 005 | 321 936 | 460 278 | 494 002 | 567 494 | 578 089 | 702 908 | 794 663 | 738 764 | 620 495 | 522 216 | 824 013 | 1 115 214 |
| Egenkapitalandel | 3,7 % | 23,9 % | 21,2 % | 12,6 % | 11,7 % | 6,1 % | 3,7 % | −5,3 % | −9,2 % | −28,8 % | −75,4 % | −49,8 % | −67 % | −77,3 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.