ANDERSSON & SØRENSEN A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 4 443 460 | 2 034 623 | 2 113 523 | 1 161 333 | 824 471 | 957 347 | 582 131 | 1 232 443 | 321 790 | 429 262 | 1 767 996 | 1 233 748 | 1 375 778 |
| Resultat før skatt | 3 779 084 | 1 441 735 | 1 645 294 | 975 778 | 529 461 | 671 525 | 149 760 | 811 656 | 59 412 | −385 863 | 1 163 687 | 151 562 | 779 942 |
| Årsresultat | 2 944 644 | 1 120 159 | 1 279 615 | 757 452 | 416 254 | 608 005 | −28 804 | 655 151 | 49 523 | −204 648 | 884 077 | 153 743 | 638 217 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 27 899 670 | 24 145 380 | 23 816 407 | 20 009 019 | 20 953 418 | 22 294 181 | 19 004 995 | 20 457 031 | 22 149 601 | 20 340 861 | 21 688 878 | 20 941 738 | 22 157 317 |
| Egenkapital | 11 186 794 | 8 992 151 | 8 371 992 | 8 292 377 | 8 244 925 | 8 287 671 | 7 679 666 | 7 871 472 | 7 578 621 | 7 529 098 | 7 733 746 | 7 069 669 | 6 953 926 |
| Sum gjeld | 16 712 876 | 15 153 229 | 15 444 415 | 11 716 642 | 12 708 493 | 14 006 510 | 11 325 329 | 12 585 559 | 14 570 980 | 12 811 763 | 13 955 132 | 13 872 069 | 15 203 391 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 40,1 % | 37,2 % | 35,2 % | 41,4 % | 39,3 % | 37,2 % | 40,4 % | 38,5 % | 34,2 % | 37 % | 35,7 % | 33,8 % | 31,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.