KAJ NIELSEN & SØN MASKINFABRIK A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −1 156 783 | 7 717 944 | — | — | — | — | — | — | — | −1 901 726 | — | — | −819 663 | 453 000 |
| Resultat før skatt | −811 465 | 7 487 884 | — | — | 735 371 | — | −611 900 | — | — | −2 221 678 | 526 669 | 66 216 | −1 161 737 | 213 000 |
| Årsresultat | −634 211 | 5 843 210 | 1 248 443 | 359 245 | 735 371 | 610 543 | −611 900 | 145 663 | −226 186 | −2 431 675 | 736 666 | 66 216 | −1 072 935 | 331 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 9 830 659 | 12 027 641 | 7 611 801 | 7 489 127 | 8 036 414 | 7 864 169 | 8 453 727 | 9 805 568 | 10 954 122 | 9 776 693 | 12 082 630 | 9 526 355 | 10 821 264 | 13 422 000 |
| Egenkapital | 8 433 753 | 9 287 964 | 3 444 754 | 2 196 311 | 1 837 066 | 1 101 695 | 491 152 | 1 103 052 | 957 389 | 1 365 397 | 3 898 272 | 3 261 406 | 3 632 480 | 4 802 000 |
| Sum gjeld | 1 396 906 | 2 739 677 | 4 167 047 | 5 292 816 | 6 199 348 | 6 762 474 | 7 962 575 | 8 702 516 | 9 996 733 | 8 411 296 | 8 184 358 | 6 264 949 | 7 188 784 | 8 620 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | 2 739 677 | 2 737 096 | 5 292 816 | 6 199 348 | 6 135 557 | 6 171 501 | 5 829 973 | 5 861 150 | 6 184 829 | 5 214 878 | 5 311 683 | 5 545 712 | — |
| Egenkapitalandel | 85,8 % | 77,2 % | 45,3 % | 29,3 % | 22,9 % | 14 % | 5,8 % | 11,2 % | 8,7 % | 14 % | 32,3 % | 34,2 % | 33,6 % | 35,8 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.