HOULBERG INSTRUMENTERING A/S
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 7 226 882 | 1 478 298 | 5 469 575 | 3 329 325 | 1 517 633 | 2 624 045 | 1 592 836 | 4 780 036 | 5 799 932 | 1 570 507 | — | — | — |
| Resultat før skatt | 7 026 271 | 1 157 540 | 4 941 724 | 2 966 956 | 1 153 671 | 2 226 960 | 1 215 955 | 4 658 178 | 5 612 692 | 1 417 782 | 2 314 218 | 1 173 937 | 3 708 395 |
| Årsresultat | 5 464 016 | 1 060 437 | 3 797 010 | 2 262 199 | 771 221 | 1 682 308 | 898 243 | 3 585 839 | 4 469 315 | 1 065 211 | 1 730 291 | 470 204 | 2 693 633 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 31 984 251 | 22 893 775 | 26 059 055 | 21 963 878 | 20 850 665 | 21 211 430 | 24 784 677 | 21 499 939 | 24 664 677 | 11 225 547 | 15 647 470 | 10 846 046 | 14 952 710 |
| Egenkapital | 14 893 192 | 9 429 176 | 8 537 309 | 4 740 299 | 3 478 100 | 3 706 879 | 3 024 571 | 5 626 328 | 6 040 489 | 1 571 174 | 4 205 963 | 2 475 672 | 2 005 468 |
| Sum gjeld | 17 091 059 | 13 464 599 | 17 521 746 | 17 223 579 | 17 372 565 | 17 504 551 | 21 760 106 | 15 873 611 | 18 624 188 | 9 654 373 | 11 441 507 | 8 370 374 | 12 947 242 |
| Kortsiktig gjeld | — | 11 114 072 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 46,6 % | 41,2 % | 32,8 % | 21,6 % | 16,7 % | 17,5 % | 12,2 % | 26,2 % | 24,5 % | 14 % | 26,9 % | 22,8 % | 13,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.