VALD. NIELSEN & SØN EXPORT A/S
Årsregnskap 2013–2026, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2026
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2026
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | 85 148 | 149 705 | 237 799 | −144 775 | −253 206 | 384 071 | −135 706 | 224 513 | 528 366 | −109 544 | 9 461 | 910 611 | 241 137 | 156 |
| Årsresultat | 63 550 | 116 855 | 272 183 | −144 775 | −253 206 | 329 225 | −135 639 | 175 123 | 433 931 | −109 544 | 7 562 | 695 281 | 182 019 | 117 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2026 | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 8 927 208 | 9 739 767 | 10 136 911 | 9 959 618 | 10 650 284 | 11 388 461 | 11 540 279 | 12 190 876 | 12 482 575 | 12 543 645 | 13 159 839 | 13 852 338 | 13 361 644 | 13 767 |
| Egenkapital | 8 875 182 | 9 311 633 | 9 694 778 | 9 922 594 | 10 567 369 | 11 320 575 | 11 491 350 | 12 126 989 | 12 451 865 | 12 517 935 | 13 127 479 | 13 619 917 | 12 924 636 | 13 243 |
| Sum gjeld | 52 026 | 428 134 | 442 133 | 37 024 | 82 915 | 67 886 | 48 929 | 63 887 | 30 710 | 25 710 | 32 360 | 232 421 | 437 008 | 524 |
| Kortsiktig gjeld | 52 026 | 428 134 | 442 133 | 37 024 | 82 915 | 67 886 | 48 929 | 63 887 | 30 710 | 25 710 | 32 360 | 232 421 | 437 008 | 524 |
| Egenkapitalandel | 99,4 % | 95,6 % | 95,6 % | 99,6 % | 99,2 % | 99,4 % | 99,6 % | 99,5 % | 99,8 % | 99,8 % | 99,8 % | 98,3 % | 96,7 % | 96,2 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.