TØMRERMESTER ROSSEL PEDERSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | 171 626 | 231 215 | 225 199 | 215 370 | 222 000 |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 72 638 | 67 948 | 63 283 | 74 238 | 502 | 13 579 | −10 839 | 657 068 | 127 252 | 106 805 | 122 926 | −49 835 | 389 000 |
| Resultat før skatt | 64 754 | 57 894 | 57 588 | 65 879 | −15 520 | 66 110 | 41 929 | 654 045 | 106 513 | 76 712 | 87 869 | −119 988 | 257 000 |
| Årsresultat | 50 190 | 45 068 | 44 938 | 51 228 | −20 817 | 50 578 | 32 667 | 536 053 | 88 013 | 60 712 | 85 369 | −48 988 | 192 000 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 74,1 % | 46,2 % | 54,6 % | −23,1 % | 175,2 % |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | 51,3 % | 26,3 % | 37,9 % | −22,7 % | 86,5 % |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 1 042 202 | 1 040 641 | 1 080 240 | 1 136 445 | 1 053 109 | 1 047 377 | 2 538 243 | 2 877 527 | 2 289 041 | 2 721 137 | 2 656 510 | 2 934 501 | 5 108 000 |
| Egenkapital | 663 956 | 613 766 | 568 699 | 523 761 | 472 533 | 493 350 | 2 166 576 | 2 186 808 | 1 702 456 | 1 685 943 | 1 625 231 | 1 920 862 | 2 019 000 |
| Sum gjeld | 378 246 | 426 875 | 511 541 | 612 684 | 580 576 | 554 027 | 371 667 | 690 719 | 586 585 | 1 035 194 | 1 031 279 | 1 013 639 | 3 089 000 |
| Kortsiktig gjeld | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 63,7 % | 59 % | 52,6 % | 46,1 % | 44,9 % | 47,1 % | 85,4 % | 76 % | 74,4 % | 62 % | 61,2 % | 65,5 % | 39,5 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.