STRANDGREVEN ApS
Årsregnskap 2014–2025, lest fra 11 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −32 935 | −21 844 | −25 827 | −23 524 | −32 465 | −36 655 | −26 564 | −45 756 | −35 063 | −37 321 | −41 584 | −39 312 |
| Resultat før skatt | 155 179 | 155 039 | 157 074 | 142 401 | 112 456 | 70 502 | 92 681 | 86 244 | 124 659 | 126 288 | 132 284 | 130 636 |
| Årsresultat | 131 639 | 119 462 | 122 424 | 108 915 | 88 959 | 65 464 | 73 827 | 69 826 | 104 463 | 105 366 | 104 616 | 97 984 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 2 807 857 | 2 811 644 | 2 747 535 | 2 682 809 | 2 653 065 | 2 578 023 | 2 561 391 | 2 548 934 | 2 531 852 | 2 481 795 | 3 081 619 | 3 025 270 |
| Egenkapital | 2 798 317 | 2 734 178 | 2 675 716 | 2 612 192 | 2 560 477 | 2 528 018 | 2 517 854 | 2 498 027 | 2 481 101 | 2 428 338 | 2 955 102 | 2 900 386 |
| Sum gjeld | 9 540 | 77 465 | 71 819 | 70 617 | 92 588 | 50 005 | 43 537 | 50 907 | 50 751 | 53 457 | 126 517 | 124 884 |
| Kortsiktig gjeld | 9 540 | 77 465 | 71 819 | 70 617 | 92 588 | 50 005 | 43 537 | 50 907 | 50 751 | 53 457 | — | — |
| Egenkapitalandel | 99,7 % | 97,2 % | 97,4 % | 97,4 % | 96,5 % | 98,1 % | 98,3 % | 98 % | 98 % | 97,8 % | 95,9 % | 95,9 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 12 av 12 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.