KARL HANGAARDS EFTF. A/S
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
- Rentekostnad er ikke lest fra dette regnskapet, så rentedekningsgrad mangler.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | 512 665 | 677 869 | 778 538 | 779 804 | 728 249 | 721 520 | 657 400 | 723 075 | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | 208 937 | 184 810 | 98 045 | 178 276 | 200 832 | 146 068 | 373 627 | 388 738 | 266 296 | 263 395 | — | — | — | — |
| Resultat før skatt | −8 168 | −28 306 | 661 417 | 47 960 | 68 338 | 9 497 | 94 565 | 282 145 | — | — | — | — | — | — |
| Årsresultat | −6 578 | 68 496 | 509 727 | 45 430 | 61 318 | −127 | −22 262 | 226 538 | 48 663 | −26 585 | 212 491 | 63 533 | −41 469 | 68 647 |
| Driftsmargin | — | — | 19,1 % | 26,3 % | 25,8 % | 18,7 % | 51,3 % | 53,9 % | 40,5 % | 36,4 % | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | 99,4 % | 6,7 % | 7,9 % | 0 % | −3,1 % | 31,4 % | 7,4 % | −3,7 % | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 5 919 444 | 5 937 941 | 6 019 056 | 6 012 218 | 6 125 191 | 6 175 277 | 6 377 489 | 6 051 076 | 6 018 746 | 6 086 151 | 6 320 297 | 6 222 391 | 6 166 260 | 5 953 797 |
| Egenkapital | 1 933 987 | 1 940 564 | 1 872 071 | 1 362 344 | 1 316 914 | 1 255 597 | 1 255 724 | 1 277 985 | 1 051 447 | 1 002 784 | 1 029 365 | 816 874 | 753 341 | 890 810 |
| Sum gjeld | 3 985 457 | 3 997 377 | 4 146 985 | 4 649 874 | 4 808 277 | 4 919 680 | 5 121 765 | 4 773 091 | 4 967 299 | 5 083 367 | 5 290 932 | 5 405 517 | 5 412 919 | 5 062 987 |
| Kortsiktig gjeld | 671 909 | 631 673 | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Egenkapitalandel | 32,7 % | 32,7 % | 31,1 % | 22,7 % | 21,5 % | 20,3 % | 19,7 % | 21,1 % | 17,5 % | 16,5 % | 16,3 % | 13,1 % | 12,2 % | 15 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.