TØMRERMESTER HASSE OLSEN ApS
Årsregnskap 2013–2025, lest fra 12 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −370 552 | −542 473 | −401 856 | −363 680 | −667 114 | −547 222 | −88 834 | −100 189 | 220 195 | 28 938 | −18 219 | 47 151 | 1 085 286 |
| Resultat før skatt | −557 779 | 966 754 | 97 223 | 297 556 | −3 250 | −286 698 | −25 089 | 111 841 | 577 018 | −14 959 | 747 990 | 462 001 | 1 238 262 |
| Årsresultat | −557 779 | 966 754 | 97 223 | 297 556 | −3 250 | −265 630 | −45 940 | 80 808 | 474 717 | −14 760 | 617 191 | 412 176 | 918 791 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 6 367 031 | 6 864 850 | 5 904 474 | 5 811 105 | 5 668 744 | 5 852 580 | 6 220 627 | 6 330 615 | 6 553 195 | 5 929 889 | 6 074 120 | 5 885 457 | 5 883 492 |
| Egenkapital | 6 251 203 | 6 808 982 | 5 842 228 | 5 745 005 | 5 503 449 | 5 561 999 | 5 881 629 | 5 980 469 | 5 951 361 | 5 526 644 | 5 541 404 | 4 974 113 | 4 611 137 |
| Sum gjeld | 115 828 | 55 868 | 62 246 | 66 100 | 165 295 | 290 581 | 338 998 | 350 146 | 601 834 | 403 245 | 532 716 | 911 344 | 1 272 355 |
| Kortsiktig gjeld | 115 828 | 55 868 | 62 246 | 66 100 | 165 295 | 290 581 | — | 350 146 | — | 403 245 | 532 716 | 911 344 | — |
| Egenkapitalandel | 98,2 % | 99,2 % | 98,9 % | 98,9 % | 97,1 % | 95 % | 94,6 % | 94,5 % | 90,8 % | 93,2 % | 91,2 % | 84,5 % | 78,4 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 13 av 13 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.