Anker Petersen Holding ApS
Årsregnskap 2012–2025, lest fra 13 dokumenter hos Brønnøysundregistrene.
Siste regnskapsår · 2025
Beløp i kroner. Fulle tall i tabellen under.
Nøkkeltall 2025
Regnet ut av tallene vi har lest fra årsregnskapet. Vurderingen under hvert tall er en fast terskel — den sier det samme på alle selskapssider, og rangerer ikke selskapet mot andre på skjermen.
Utvikling
Søylene er driftsinntekter, målt mot det største året. Tallet under er årsresultatet.
Resultatregnskap
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Driftsinntekter | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftskostnader | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Driftsresultat | −19 272 | −32 473 | −27 786 | −111 655 | — | 5 266 128 | — | −32 375 | −31 125 | −31 562 | −35 611 | −31 501 | −35 810 | −41 738 |
| Resultat før skatt | 839 582 | 3 198 448 | −300 073 | −1 565 419 | 1 309 400 | 5 804 146 | −1 097 656 | 390 418 | 1 896 041 | 2 023 293 | 936 717 | 2 244 080 | — | — |
| Årsresultat | 629 292 | 2 587 322 | −796 020 | −1 037 422 | 1 063 461 | 5 954 605 | −1 183 337 | 329 577 | 1 765 625 | 1 922 841 | 823 376 | 2 029 867 | 3 707 806 | 1 628 730 |
| Driftsmargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Nettomargin | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
Marginer er regnet av tallene i samme kolonne — resultat delt på driftsinntekter — og er ikke oppgitt der driftsinntektene er for små til at forholdet sier noe.
Balanse
| Beløp i NOK | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sum eiendeler | 22 752 733 | 22 360 219 | 21 089 687 | 22 736 455 | 24 206 740 | 23 211 455 | 20 658 287 | 21 804 291 | 22 676 180 | 22 336 632 | 21 987 960 | 25 064 999 | 23 559 329 | 20 916 295 |
| Egenkapital | 20 460 776 | 21 581 485 | 20 494 163 | 22 707 983 | 23 745 405 | 22 681 944 | 17 844 649 | 20 527 985 | 21 698 408 | 21 432 783 | 20 509 941 | 22 686 565 | 22 156 698 | 20 104 817 |
| Sum gjeld | 2 291 957 | 778 734 | 595 524 | 28 472 | 461 335 | 529 511 | 2 813 638 | 1 276 306 | 977 772 | 903 849 | 1 478 019 | 2 378 434 | 1 402 631 | 811 478 |
| Kortsiktig gjeld | 2 291 957 | 276 258 | 380 850 | 28 472 | 365 855 | 237 351 | 2 727 970 | 1 276 306 | 977 772 | 903 849 | 1 478 019 | 2 193 722 | 1 282 807 | 550 378 |
| Egenkapitalandel | 89,9 % | 96,5 % | 97,2 % | 99,9 % | 98,1 % | 97,7 % | 86,4 % | 94,1 % | 95,7 % | 96 % | 93,3 % | 90,5 % | 94 % | 96,1 % |
| Balansen går opp | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja | Ja |
Sammenligning med andre selskaper
Et mediantall er en påstand om en hel gruppe. Vi viser det ikke før vi har lest regnskapet til nesten alle i gruppen — 95 prosent — fordi en median regnet ut fra en tredjedel av en bransje ser nøyaktig ut som en regnet ut fra alle. Under grensen sier vi hvor langt vi har kommet i stedet.
Hvor tallene kommer fra
Tallene er lest maskinelt fra innskannede årsregnskap. Vi oppgir hvilke dokumenter de er lest fra og om balansen går opp, slik at hvert tall kan etterprøves. 14 av 14 leste balanseoppstillinger går opp.
Navn, adresse, bransje og roller hentes fra Brønnøysundregistrene, som er kilden — vi gjentar dem ikke her.